Bazény a dlažba DL

Odborná konzultace zdarma

  702 657 896 (Dvořák Luboš)

Stavba bazénů


Specializujeme se na fóliové bazény, které jsou vložkované tzv. těžkou fólií.

Speciální fólie, kterou nabízíme, má dvacetiletou záruku, je 1,5 mm silná a hned tak něco ji nepoškodí. Váš bazén může být zapuštěný do země celý, nebo jen částečně. Skelet je vytvořen buď z KB bloků, nebo polystyrenových dutých tvárnic, které se vyplní betonem. Veškerou technologii lze uložit vedle bazénu v plastové jímce, nad úrovní bazénu v přístavku nebo například v garáži.

Postup při výstavbě bazénu


Vybetonujeme základovou desku
1. Vybetonujeme základovou desku
Betonové dno tvoří 15 cm vrstva štěrkového podkladu a 15 cm vlastního betonu. Deska musí mít hladký povrch bez jakýchkoli lokálních nerovností. Na vyrovnání dna i stěn bazénu používáme stavební flexibilní lepidlo, které se i po zaschnutí dá velmi dobře zbrousit.

Vytvoříme skelet bazénu
2. Vytvoříme skelet bazénu
Skelet je tvořen z polystyrenových tvárnic, které se vyplní betonem a provážou armovacím drátem. Takto lze vytvořit bazén libovolného tvaru a hloubky. Bazén je zároveň perfektně zateplený. Do skeletu se usadí trysky, skimmer, světla nebo třeba protiproud.

Postavíme schůdky bazénu
3. Postavíme schůdky bazénu
Schody lze postavit jakéhokoliv tvaru, záleží na vaší volbě. Na nášlapnou plochu schodu se navaří tzv. protiskluz - folie s jemnou strukturou, která zabraňuje nebezpečnému uklouznutí při vstupu do bazénu.
Vložíme geotextílii a připevníme fólii
4. Vložíme geotextílii a připevníme fólii
Hotový skelet se vyloží geotextílií, která slouží jako separační vrstva mezi fólií a betonem nebo polystyrenem. Textilie se připevní specialními lištami, na které se následně přivaří fólie.

 
Sháníte bazénový lem, dlažbu nebo obklady?

  Vstupte do eshopu!

Kontaktní osoba

Ivana Švimberská
tel.: 732 576 588
bazenydl@seznam.cz
Černokostelecká 83/89
(objekt ve dvoře)
251 01, Říčany
IČO 72670711